logga.gif

 

Hem Nyheter Galleri Inbjudan Banan Loppet Resultat Filmer Gästbok Länkar

 

2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003

 

 
BAIKlogga.gif

Huvudsponsor:

logoteamsportia2.gif


NR.gif

nsdalltsomhandercopy.jpgKuriren.gif

Kalasmilen2-kopiera.gif

2008-07-31

Resultat  M Elit
                                ================
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  103 Pär Wikberg               Skellefteå AIK             33:22          0
 2  108 Andreas Andersson-Junkka  Haparanda SKT              34:47       1:25
 3  102 Kenneth Boman             Lulekamraterna             35:30       2:08
 4  107 Anton Stenlund            Skellefteå AIK             36:44       3:22
 5  106 Mats Berglund             Lulekamraterna             37:03       3:41
 6  109 Johan Skott               Aapua IF                   37:05       3:43
 7  105 Morgan Karlsson           Lulekamraterna             37:07       3:45
 8  152 Magnus Lundbäck           Kriminalvårdens IF         37:24       4:02
 9  151 Mathias Vainionpää        I19 IP                     38:21       4:59
10  156 Jesper Töyrä              Lulekamraterna             38:25       5:03
11  153 Anders Lundbäck           Kriminalvårdens IF         39:21       5:59
12  104 Henrik Lundholm           Riviera FI                 39:33       6:11
13  101 Jonas Pakarinen           Stil                       47:29      14:07



                                Resultat  M 22
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  155 Henrik Forsberg           Bodens SK                  43:17          0



                                Resultat  M 35
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  123 Matti Linna               Nilivaara IS               34:16          0
 2  126 Mattias Gimvall           Storumans IK               36:38       2:22
 3  117 Ronnie Ripgården          Kungsbacka                 36:58       2:42
 4  125 Jonas Olsson              Stora Tuna OK              37:32       3:16
 5  124 Tommy Grip                Brunflo IF                 38:02       3:46
 6  134 Ahmed Hassan              Tväråselets AIF            38:03       3:47
 7  121 Per Sundström             Jokkmokks SK               39:43       5:27
 8  120 Ingemar Sundström         Lulekamraterna             39:57       5:41
 9  119 Tobias Drugge             Lulekamraterna             39:59       5:43
10  122 Juoni Suopanki            Haparanda SKT              41:17       7:01
11  118 Tommy Johansson           Överkalix IF               42:42       8:26



                                Resultat  M 50
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  132 Ingvar Johansson          Lulekamraterna             38:04          0
 2  131 Lars Wikström             Lulekamraterna             38:24         20
 3  133 Stefan Bäcklin            Exait IF                   41:45       3:41
 4  136 Ronny Strande             Vettasjärvi IF             44:40       6:36
 5  135 Kurt Eneslätt             Kg IF                      44:53       6:49



                                Resultat  M 60
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  146 Bo Nyström                Tväråselets AIF            40:31          0
 2  145 Jan-Olof Andersson        Morjärvs SK                47:34       7:03
 3  143 Östen SDundberg           OK Vargen                  52:30      11:59
 4  144 Lennart Larsson           OK Vargen                  54:12      13:41



                                Resultat  K Elit
                                ================
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  161 Nina Lintzen              Högbo AIK                  39:16          0
 2  162 Karin Nilsson             Slagnäs IF                 40:13         57
 3  163 Ulrika Forsgren           Ik Star                    42:13       2:57



                                Resultat  K 35
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  172 Anna Lena Stenlund        Skellefteå AIK             42:21          0
 2  174 Anna-Karin Wiklund        Norrfjärdens IF            43:17         56
 3  171 Susanne Andersson         Hemmingsmarks IF           46:03       3:42
 4  173 Sara Sundberg             Vägverkets FF              48:40       6:19



                                Resultat  K 50
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  178 Anette Andersson          Morjärvs SK                49:14          0



                                Resultat  Motion
                                ================
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  279 Olof Ranhagen             Vallentuna FK              37:38          0
 2  280 Johan Haapasaari          Haparanda                  38:11         33
 3  260 Ronald Nilsson            Lulekamraterna             39:01       1:23
 4  233 Peter Jonsson             Luleå                      40:05       2:27
 5  262 Mikael Forsell            Burträsk SK                40:09       2:31
 6  201 Peter Sundqvist           Sportradion                40:41       3:03
 7  236 Martin Lundholm           Liviöjärvi IF              40:43       3:05
 8  277 Johan Almark              Piteå                      41:06       3:28
 9  281 Christer Edlund           Lulekamraterna             41:30       3:52
10  230 Magnus Ljungstrand        IFK Ålund                  41:32       3:54
11  227 Marcus Johansson          Luleå                      41:59       4:21
12  204 Gustav Ling               Kvantum Luleå              42:07       4:29
13  208 Niclas Grip               Lulekamraterna             42:12       4:34
14  274 Johan Olofsson            Svarta Braxen              42:14       4:36
15  269 Mattias Bruce             München                    42:17       4:39
16  214 Mattias Wahlberg          Luleå                      42:20       4:42
17  264 Markus Magnusson          Luleå                      42:26       4:48
18  237 Fredrik Medelid           Liviöjärvi IF              42:47       5:09
19  209 Rolf Svanold              Strömnäs GIF               43:03       5:25
20  225 Lars Sandberg             Antnäs BK                  43:06       5:28
21  261 Peter Lampinen            Exait IF                   43:07       5:29
22  218 Magnus Olofsson           Luleå                      43:15       5:37
23  267 Nils Wiklund              NCC IF                     43:31       5:53
24  232 Markus Björnström         Soppero IF                 43:32       5:54
25  219 Michael Tiger             Luleå                      43:45       6:07
26  235 Isak Tornberg             Postens IF                 43:53       6:15
27  282 Kjell Åkeblom             Lulekamraterna             43:57       6:19
28  257 Bo Karlsson               Luleå                      44:02       6:24
29  289 Tommy Nilsson             Prinsnäsarna               44:05       6:27
30  288 Anders Drugge             Junkön                     44:19       6:41
31  246 Leif Öhrvall              All Aktivitetsföreni       44:23       6:45
32  222 Kjell Lassinantti         Lulekamraterna             44:38       7:00
33  266 Martin Mettävainio        Luleå                      44:41       7:03
34  242 Lars Näsman               Kustbevakningen            44:59       7:21
35  247 Olof Pettersson           Kustbevakningen            45:01       7:23
36  213 Johan Gyllefjord          F 21                       45:09       7:31
37  229 Anders Lundqvist          IFK Ålund                  45:24       7:46
38  205 Mikael Öhrvall            Öhrvalls bygg              45:27       7:49
39  287 Mats Olavsson             Ferruform Luleå            45:46       8:08
40  243 Daniel Sundqvist          Luleå                      45:47       8:09
41  263 Agne Johansson            Luleå                      45:58       8:20
42  255 Dan Sandström             Luleå                      46:25       8:47
43  272 Johan Engström            Luleå                      46:34       8:56
44  258 Mats Friman               Luleå                      46:40       9:02
45  271 Mikael Fellman            Luleå                      46:44       9:06
46  239 Petter Forslund           Luleå                      46:56       9:18
47  283 Bo Boström                Bodens SK                  47:01       9:23
48  211 Pär Nordström             Capgemeni                  47:42      10:04
49  234 Ulf Larsson               Kriminalvårdens IF         47:47      10:09
50  223 Johan Gustafsson          Vattenfall IF              48:20      10:42
    226 Johan Eriksson            Luleå                      48:20      10:42
52  273 Mats Karmefjord           Axa Sportclub              48:27      10:49
53  275 Peter Simonsson           LTU                        48:30      10:52
54  278 Bendt Hällgren            Umeådalen                  48:51      11:13
55  206 Louise Nilsson            Jakobsberg                 48:52      11:14
56  215 Sandra Johansson          Luleå                      48:57      11:19
57  203 Reine Sundqvist           Sveriges Radio             49:50      12:12
    252 Lars Hällgren             Kärrtorps BK               49:50      12:12
59  202 Lars-Göran Niemi          Skandiamäklarna            49:51      12:13
60  241 Sara Åström               Piteå                      51:10      13:32
61  284 Bengt Gustafsson          Korpen NJA                 51:13      13:35
62  248 Evonny Skott              Lulekamraterna             51:27      13:49
    251 Görel Nilsson             Ängesbynssportklubb        51:27      13:49
64  245 Lennart Johansson         Ferruform                  52:10      14:32
65  240 Marie Johnsson            Luleå                      52:14      14:36
66  238 Anja Pääjärvi             Ohtanajärvi IK             52:18      14:40
67  224 Rolf Westerberg           BDX företagen              52:57      15:19
68  221 Helena Lindvall           Ersnäs IF                  53:00      15:22
69  291 Peter Öhlund              Luleå                      53:17      15:39
70  250 Ulla Nilsson Helomaa      Lulekamraterna             53:18      15:40
71  249 Folke Bergman             PEAB                       53:30      15:52
72  285 Åke Tserni                Postens IF                 53:43      16:05
73  268 Andreas Olofsson          Luleå                      54:09      16:31
74  253 Eva Ellert                Lulekamraterna             54:45      17:07
75  276 Birgitta Larsson          Luleå                      55:12      17:34
76  254 Ove Ellert                Lulekamraterna             56:00      18:22
77  244 Melina Rönnbäck           Ferruform                  56:43      19:05
78  220 Emma Engkvist             Luleå                      59:28      21:50
79  290 Maria Nilsson Rambo       Prinsnäsarna               59:45      22:07
80  217 Johanna Jakobsson         Unbyn                      59:54      22:16
81  228 Anna Lena Arvidsson       Luleå                    1.00:00      22:22
82  256 Ingrid Wikman             Göteborgskamraterna      1.00:50      23:12
83  286 Cecila Sundh              Falun                    1.02:21      24:43
84  212 Anette Sundström          Capgemeni                1.02:43      25:05
85  216 Torbjörn Jakobsson        Unbyn                    1.03:00      25:22



                                Resultat  P 16
                                ==============
                                                            Banlängd 6 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  44  Fredrik Ögren             Bergnäsets AIK             22:55          0
 2  48  Rasmus Drugge             Luleå                      24:20       1:25
 3  45  Erik Ögren                Bergnäsets AIK             26:09       3:14
 4  49  Marcus Nilsson            Lira Bk                    26:44       3:49
 5  46  Robert Ellert             Lulekamraterna             29:43       6:48



                                Resultat  F 16
                                ==============
                                                            Banlängd 6 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  92  Anna Andersson            Hemmingsmarks IF           29:33          0



                                Resultat  Motion 6 km
                                =====================
                                                            Banlängd 6 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  754 Alexander Forss           Norrbottensbygg            22:58          0
 2  771 Nicklas Gredeborg         STIL                       26:16       3:18
 3  764 Lars Forsell              Burträsk SK                27:05       4:07
 4  770 Stefan Mukka              STIL                       28:04       5:06
 5  762 Ola Nilsson               Luleå                      29:23       6:25
 6  765 Lise-Lott Andersson       Bergnäsets AIK             29:25       6:27
 7  756 Linnea Palmgren           Luleå                      29:36       6:38
 8  759 Inger Johansson           Luleå                      30:03       7:05
 9  760 Marit Kylmämaa            Notvikens IK               30:21       7:23
    761 Madelene Paavola          Kalix                      30:21       7:23
11  752 Maria Ny                  Capgemeni                  31:57       8:59
12  767 Sara Wiren                Luleå                      32:34       9:36
13  766 Katarina Eriksson         Luleå                      33:51      10:53
14  773 Anne-Maj Palo             Korpen                     35:24      12:26
15  753 Kerstin Öquist            Luleå                      36:17      13:19
16  751 Mervi Koiruranta          Kvantum Luleå              36:54      13:56
17  750 Helen Moen                Kvantum Luleå              36:57      13:59
18  755 Maya Bergström            Postens IF                 37:00      14:02
19  768 Ingela Malmberg           Luleå                      37:44      14:46
20  758 Helena Örling             Luleå                      37:46      14:48
21  757 Lena Palmgren             Råneå                      39:37      16:39
22  772 Karin Åström              Luleå                      42:43      19:45
23  769 Helena Nilsson            Luleå                      42:45      19:47

Resultat  M Elit
                                ================
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  103 Pär Wikberg               Skellefteå AIK             33:22          0
 2  108 Andreas Andersson-Junkka  Haparanda SKT              34:47       1:25
 3  102 Kenneth Boman             Lulekamraterna             35:30       2:08
 4  107 Anton Stenlund            Skellefteå AIK             36:44       3:22
 5  106 Mats Berglund             Lulekamraterna             37:03       3:41
 6  109 Johan Skott               Aapua IF                   37:05       3:43
 7  105 Morgan Karlsson           Lulekamraterna             37:07       3:45
 8  152 Magnus Lundbäck           Kriminalvårdens IF         37:24       4:02
 9  151 Mathias Vainionpää        I19 IP                     38:21       4:59
10  156 Jesper Töyrä              Lulekamraterna             38:25       5:03
11  153 Anders Lundbäck           Kriminalvårdens IF         39:21       5:59
12  104 Henrik Lundholm           Riviera FI                 39:33       6:11
13  101 Jonas Pakarinen           Stil                       47:29      14:07



                                Resultat  M 22
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  155 Henrik Forsberg           Bodens SK                  43:17          0



                                Resultat  M 35
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  123 Matti Linna               Nilivaara IS               34:16          0
 2  126 Mattias Gimvall           Storumans IK               36:38       2:22
 3  117 Ronnie Ripgården          Kungsbacka                 36:58       2:42
 4  125 Jonas Olsson              Stora Tuna OK              37:32       3:16
 5  124 Tommy Grip                Brunflo IF                 38:02       3:46
 6  134 Ahmed Hassan              Tväråselets AIF            38:03       3:47
 7  121 Per Sundström             Jokkmokks SK               39:43       5:27
 8  120 Ingemar Sundström         Lulekamraterna             39:57       5:41
 9  119 Tobias Drugge             Lulekamraterna             39:59       5:43
10  122 Juoni Suopanki            Haparanda SKT              41:17       7:01
11  118 Tommy Johansson           Överkalix IF               42:42       8:26



                                Resultat  M 50
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  132 Ingvar Johansson          Lulekamraterna             38:04          0
 2  131 Lars Wikström             Lulekamraterna             38:24         20
 3  133 Stefan Bäcklin            Exait IF                   41:45       3:41
 4  136 Ronny Strande             Vettasjärvi IF             44:40       6:36
 5  135 Kurt Eneslätt             Kg IF                      44:53       6:49



                                Resultat  M 60
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  146 Bo Nyström                Tväråselets AIF            40:31          0
 2  145 Jan-Olof Andersson        Morjärvs SK                47:34       7:03
 3  143 Östen SDundberg           OK Vargen                  52:30      11:59
 4  144 Lennart Larsson           OK Vargen                  54:12      13:41



                                Resultat  K Elit
                                ================
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  161 Nina Lintzen              Högbo AIK                  39:16          0
 2  162 Karin Nilsson             Slagnäs IF                 40:13         57
 3  163 Ulrika Forsgren           Ik Star                    42:13       2:57



                                Resultat  K 35
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  172 Anna Lena Stenlund        Skellefteå AIK             42:21          0
 2  174 Anna-Karin Wiklund        Norrfjärdens IF            43:17         56
 3  171 Susanne Andersson         Hemmingsmarks IF           46:03       3:42
 4  173 Sara Sundberg             Vägverkets FF              48:40       6:19



                                Resultat  K 50
                                ==============
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  178 Anette Andersson          Morjärvs SK                49:14          0



                                Resultat  Motion
                                ================
                                                            Banlängd 10 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  279 Olof Ranhagen             Vallentuna FK              37:38          0
 2  280 Johan Haapasaari          Haparanda                  38:11         33
 3  260 Ronald Nilsson            Lulekamraterna             39:01       1:23
 4  233 Peter Jonsson             Luleå                      40:05       2:27
 5  262 Mikael Forsell            Burträsk SK                40:09       2:31
 6  201 Peter Sundqvist           Sportradion                40:41       3:03
 7  236 Martin Lundholm           Liviöjärvi IF              40:43       3:05
 8  277 Johan Almark              Piteå                      41:06       3:28
 9  281 Christer Edlund           Lulekamraterna             41:30       3:52
10  230 Magnus Ljungstrand        IFK Ålund                  41:32       3:54
11  227 Marcus Johansson          Luleå                      41:59       4:21
12  204 Gustav Ling               Kvantum Luleå              42:07       4:29
13  208 Niclas Grip               Lulekamraterna             42:12       4:34
14  274 Johan Olofsson            Svarta Braxen              42:14       4:36
15  269 Mattias Bruce             München                    42:17       4:39
16  214 Mattias Wahlberg          Luleå                      42:20       4:42
17  264 Markus Magnusson          Luleå                      42:26       4:48
18  237 Fredrik Medelid           Liviöjärvi IF              42:47       5:09
19  209 Rolf Svanold              Strömnäs GIF               43:03       5:25
20  225 Lars Sandberg             Antnäs BK                  43:06       5:28
21  261 Peter Lampinen            Exait IF                   43:07       5:29
22  218 Magnus Olofsson           Luleå                      43:15       5:37
23  267 Nils Wiklund              NCC IF                     43:31       5:53
24  232 Markus Björnström         Soppero IF                 43:32       5:54
25  219 Michael Tiger             Luleå                      43:45       6:07
26  235 Isak Tornberg             Postens IF                 43:53       6:15
27  282 Kjell Åkeblom             Lulekamraterna             43:57       6:19
28  257 Bo Karlsson               Luleå                      44:02       6:24
29  289 Tommy Nilsson             Prinsnäsarna               44:05       6:27
30  288 Anders Drugge             Junkön                     44:19       6:41
31  246 Leif Öhrvall              All Aktivitetsföreni       44:23       6:45
32  222 Kjell Lassinantti         Lulekamraterna             44:38       7:00
33  266 Martin Mettävainio        Luleå                      44:41       7:03
34  242 Lars Näsman               Kustbevakningen            44:59       7:21
35  247 Olof Pettersson           Kustbevakningen            45:01       7:23
36  213 Johan Gyllefjord          F 21                       45:09       7:31
37  229 Anders Lundqvist          IFK Ålund                  45:24       7:46
38  205 Mikael Öhrvall            Öhrvalls bygg              45:27       7:49
39  287 Mats Olavsson             Ferruform Luleå            45:46       8:08
40  243 Daniel Sundqvist          Luleå                      45:47       8:09
41  263 Agne Johansson            Luleå                      45:58       8:20
42  255 Dan Sandström             Luleå                      46:25       8:47
43  272 Johan Engström            Luleå                      46:34       8:56
44  258 Mats Friman               Luleå                      46:40       9:02
45  271 Mikael Fellman            Luleå                      46:44       9:06
46  239 Petter Forslund           Luleå                      46:56       9:18
47  283 Bo Boström                Bodens SK                  47:01       9:23
48  211 Pär Nordström             Capgemeni                  47:42      10:04
49  234 Ulf Larsson               Kriminalvårdens IF         47:47      10:09
50  223 Johan Gustafsson          Vattenfall IF              48:20      10:42
    226 Johan Eriksson            Luleå                      48:20      10:42
52  273 Mats Karmefjord           Axa Sportclub              48:27      10:49
53  275 Peter Simonsson           LTU                        48:30      10:52
54  278 Bendt Hällgren            Umeådalen                  48:51      11:13
55  206 Louise Nilsson            Jakobsberg                 48:52      11:14
56  215 Sandra Johansson          Luleå                      48:57      11:19
57  203 Reine Sundqvist           Sveriges Radio             49:50      12:12
    252 Lars Hällgren             Kärrtorps BK               49:50      12:12
59  202 Lars-Göran Niemi          Skandiamäklarna            49:51      12:13
60  241 Sara Åström               Piteå                      51:10      13:32
61  284 Bengt Gustafsson          Korpen NJA                 51:13      13:35
62  248 Evonny Skott              Lulekamraterna             51:27      13:49
    251 Görel Nilsson             Ängesbynssportklubb        51:27      13:49
64  245 Lennart Johansson         Ferruform                  52:10      14:32
65  240 Marie Johnsson            Luleå                      52:14      14:36
66  238 Anja Pääjärvi             Ohtanajärvi IK             52:18      14:40
67  224 Rolf Westerberg           BDX företagen              52:57      15:19
68  221 Helena Lindvall           Ersnäs IF                  53:00      15:22
69  291 Peter Öhlund              Luleå                      53:17      15:39
70  250 Ulla Nilsson Helomaa      Lulekamraterna             53:18      15:40
71  249 Folke Bergman             PEAB                       53:30      15:52
72  285 Åke Tserni                Postens IF                 53:43      16:05
73  268 Andreas Olofsson          Luleå                      54:09      16:31
74  253 Eva Ellert                Lulekamraterna             54:45      17:07
75  276 Birgitta Larsson          Luleå                      55:12      17:34
76  254 Ove Ellert                Lulekamraterna             56:00      18:22
77  244 Melina Rönnbäck           Ferruform                  56:43      19:05
78  220 Emma Engkvist             Luleå                      59:28      21:50
79  290 Maria Nilsson Rambo       Prinsnäsarna               59:45      22:07
80  217 Johanna Jakobsson         Unbyn                      59:54      22:16
81  228 Anna Lena Arvidsson       Luleå                    1.00:00      22:22
82  256 Ingrid Wikman             Göteborgskamraterna      1.00:50      23:12
83  286 Cecila Sundh              Falun                    1.02:21      24:43
84  212 Anette Sundström          Capgemeni                1.02:43      25:05
85  216 Torbjörn Jakobsson        Unbyn                    1.03:00      25:22



                                Resultat  P 16
                                ==============
                                                            Banlängd 6 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  44  Fredrik Ögren             Bergnäsets AIK             22:55          0
 2  48  Rasmus Drugge             Luleå                      24:20       1:25
 3  45  Erik Ögren                Bergnäsets AIK             26:09       3:14
 4  49  Marcus Nilsson            Lira Bk                    26:44       3:49
 5  46  Robert Ellert             Lulekamraterna             29:43       6:48



                                Resultat  F 16
                                ==============
                                                            Banlängd 6 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  92  Anna Andersson            Hemmingsmarks IF           29:33          0



                                Resultat  Motion 6 km
                                =====================
                                                            Banlängd 6 km

Plac Nr  Namn                      Förening/Land            Sluttid       Diff
------------------------------------------------------------------------------
 1  754 Alexander Forss           Norrbottensbygg            22:58          0
 2  771 Nicklas Gredeborg         STIL                       26:16       3:18
 3  764 Lars Forsell              Burträsk SK                27:05       4:07
 4  770 Stefan Mukka              STIL                       28:04       5:06
 5  762 Ola Nilsson               Luleå                      29:23       6:25
 6  765 Lise-Lott Andersson       Bergnäsets AIK             29:25       6:27
 7  756 Linnea Palmgren           Luleå                      29:36       6:38
 8  759 Inger Johansson           Luleå                      30:03       7:05
 9  760 Marit Kylmämaa            Notvikens IK               30:21       7:23
    761 Madelene Paavola          Kalix                      30:21       7:23
11  752 Maria Ny                  Capgemeni                  31:57       8:59
12  767 Sara Wiren                Luleå                      32:34       9:36
13  766 Katarina Eriksson         Luleå                      33:51      10:53
14  773 Anne-Maj Palo             Korpen                     35:24      12:26
15  753 Kerstin Öquist            Luleå                      36:17      13:19
16  751 Mervi Koiruranta          Kvantum Luleå              36:54      13:56
17  750 Helen Moen                Kvantum Luleå              36:57      13:59
18  755 Maya Bergström            Postens IF                 37:00      14:02
19  768 Ingela Malmberg           Luleå                      37:44      14:46
20  758 Helena Örling             Luleå                      37:46      14:48
21  757 Lena Palmgren             Råneå                      39:37      16:39
22  772 Karin Åström              Luleå                      42:43      19:45
23  769 Helena Nilsson            Luleå                      42:45      19:47

 

Copyright | Hamnmilen